background

Kdo jsem

 

Přeji Vám hezký a dobrý den.

Jmenuji se Ivan Horňák, jsem realitní makléř a majitel realitní kanceláře REALITY HORŇÁK s.r.o. Specializuji se na prodej objektů k bydlení a rekreaci zejména na jihu Čech, ale úspěšně jsem prodal desítky nemovitostí i v Praze, ve středních Čechách, na Vysočině a na Plzeňsku.

Podnikám od roku 1996, svou vlastní realitní kancelář jsem založil v březnu roku 2003 a za tu dobu jsem prodal už 589 nemovitostí. Mojí profesí je stavařina - jsem autorizovaným stavitelem pro pozemní stavby a autorizovaným technikem pro požární bezpečnost staveb s platným osvědčením České komory autorizovaných inženýrů a techniků. Jsem držitelem koncese pro tržní oceňování nemovitostí. 

Práce v realitách je pro mě obživou i koníčkem. Fascinují mě moderní technologie, jejichž prostřednictvím prezentuji prodávané nemovitosti. Ke každé nabídce pořizuji profesionální fotografie, natáčím videoprohlídky, vytvářím home staging (příprava nemovitosti na prodej), půdorysy a 3D sken prodávané nemovitosti (virtuální realita). Abych prodávanou nemovitost představil i ve vztahu k okolí, pořizuji profesionální letecké záběry z dronu. Jsem prvním realitním makléřem v regionu, který úspěšně složil zkoušky u Úřadu pro civilní letectví ČR - jsem řádně registrovaným pilotem kvadrokoptéry, s povolením k provádění leteckých prací.

Chcete rychle, dobře, bezpečně a za nejvyšší možnou cenu prodat svou nemovitost? Chcete, aby byla prezentována těmi nejmodernějšími technologiemi? Chcete, aby Vaše nemovitost měla vlastní stránku a byla na sociálních sítích šířena rychlostí blesku se zaměřením na tu správnou cílovou skupinu zájemců?

Neváhejte a cinkněte mi. Pojďme si posedět u dobré kávy a pohovořit o prodeji Vaší nemovitosti. 

Těším se na Vás :-)

Ivan Horňák 

 

ODBORNOST A PROFESIONALITA

Jsem autorizovaným stavitelem ČKAIT, registrovaným pilotem dronu u ÚCL s povolením k provádění leteckých prací, držitelem koncese na tržní oceňování nemovitostí.

MAKLÉŘINA 21. STOLETÍ

Samozřejmostí v prezentaci Vaší nemovitosti je videoprohlídka se záběry z dronu, 3D sken nemovitosti - Matterport, půdorys, podrobný popis nemovitostí a prezentace na nejnavštěvovanějších realitních portálech a sociálních sítích.

KLIENTSKY PŘÍVĚTIVÉ PROSTŘEDÍ

Osobní přístup, otevřenost, smluvní volnost. Přijměte, prosím, moje pozvání na nezávazný rozhovor u dobré kávy. Volejte 603 236 139

20
let zkušeností na trhu s nemovitostmi
99 %
spokojených klientů
589
prodaných nemovitostí
Ivan Horňák

Reference

 • “Dobrý den pane Horňáku. Chtěli bychom Vám moc poděkovat za prodej našeho bytu. Oceňujeme Vaši profesionalitu a férové jednání. Přejeme Vám mnoho dalších úspěchů. S pozdravem Plankovi, Týn nad Vltavou ”
  Manželé Plankovi, Týn nad Vltavou
 • “Nejak mi to stále mozek nechce bratˇ, že máme konečne veľký byt, vďaka tebe, vďaka velka !!!!! Ty nie si realiťák, ty si BŮH :-) Milan Buček, Týn nad Vltavou”
  Milan Buček, Týn nad Vltavou
 • “Přeji krásný den, moc děkuji za Vaší profesionální pomoc s převodem a předáním bytu. Jednání bylo rychlé a pro nás všechny příjemné. Děkuji, Hana Hájíčková, Týn nad Vltavou. ”
  Hana Hájíčková, Týn nad Vltavou
 • “Dobrý den, milý pane Horňáku, rádi bychom Vám poděkovali za vstřícný přístup a skvělou spolupráci. S přátelským pozdravem a přáním hezkého dne, Miroslav Doskočil, Písek”
  Miroslav Doskočil, Písek
 • “Pane Horňáku moc zdravím a přeji krásný den. Byla jsem s Vámi neskutečně spokojená, právem jste realiťák roku. Děkuji ještě jednou. S přátelským pozdravem Zdeňka Dvořáková.”
  Zdeňka Dvořáková, Praha
 • “Dobrý den pane Horňáku. Ráda bych Vám moc poděkovala za skvěle odvedenou práci při prodeji mé nemovitosti v Blatci u Bechyně. Marie Voleská, Praha”
  Marie Voleská, Praha
 • “Děkujeme panu Horňákovi a vlastně celé jeho rodině za prodej naší nemovitosti. I když byla nemovitost mimo Jihočeský kraj, pan Horňák ochotně jezdil na prohlídky, kdykoliv někdo projevil zájem, všechny věci ohledně prodeje jsme operativně řešili s jeho paní, která nám připravila podklady, takže jsme byli velmi spokojeni. Ještě jednou děkujeme za skvělou spolupráci a jeho realitní kancelář můžeme s klidným svědomím doporučit každému, kdo potřebuje profesionálně prodat, pronajmou nebo koupit nemovitost. Helena Ryplová, Bechyně.”
  Helena Ryplová, Bechyně.
 • “Vážený pane Horňáku, dovolte, abychom Vám poděkovali za vyřízení koupě pozemku a též za trpělivost při zdlouhavém jednání s příslušným stavebním úřadem. Jsme rádi, že jsme měli možnost Vás poznat. Přejeme Vám spoustu tak spokojených klientů jako jsme byli my. Miroslav Pogány, Milevsko”
  Miroslav Pogány, Milevsko
 • “Dobrý den pane Horňáku, velice si vážím Vaší profesionality a vstřícnosti při jednání o prodeji nemovitosti. Děkuji za Vaši ochotu a mohu jen doporučit dalším klientům. Mgr. Iva Šreplová, Praha”
  Mgr. Iva Šreplová, Praha
 • “Pane Horňáku, moc děkuji za prodej a následnou koupi bytu. Velmi oceňuji Váš profesionální přístup, ochotu a vstřícnost během naší spolupráce. Přeji Vám mnoho dalších spokojených klientů. J. Smetková, Bechyně”
  Jaroslava Smetková, Bechyně
Všechny reference

Pro prodávající

Uvažujete o prodeji své nemovitosti? Nevíte kde a jak začít, řešíte, zda prodávat sami, anebo přes realitku? Nejste si jisti právním stavem nemovitosti, nedokážete stanovit její cenu? Nemáte ponětí o tom, co je zapotřebí připravit před prodejem a co následuje po prodeji? Netušíte jak vlastně všechno probíhá?

Mám pro Vás tedy první radu - zalijte si dobrý kafčo a pojďme to probrat.

Prodej nemovitostí, ale i např. převod členského podílu v bytovém družstvu, je velmi složitou a komplikovanou činností. Nový občanský zákoník zcela jednoznačně vyjmenovává povinnosti účastníků smluvního vztahu, ale je k tomu  zapotřebí i celé řady dalších povinností, které v textu zákonů nenajdete. A v tak složitém vztahu, kterým je převod vlastnického práva, případně členského podílu, úhrada a výplata kupní ceny, daňové následnosti atp., můžete narazit na mnohá úskalí, která Vás v lepším případě notně potrápí, ale v tom horším případě jsou způsobilá připravit Vás o nemovitost i o peníze.

Pakliže čtete tyto řádky, asi už máte jasno v tom, že jedinou správnou cestou je spolupráce s realitním profesionálem. Zcela správně jste zavrhli možnost samoprodeje na různých bazoších a bezrealitkách. Buďto je to tím, že jste prostě chytří (upřímně gratuluji), anebo jste si prošli peklem samoprodeje, kdy Vám na základě Vámi podaného soukromého inzerátu volají makléři, makléřky a spekulanti :-(

Tak tedy k věci – jak vlastně vypadá spolupráce s realitním profesionálem?

V úvodu si znovu připomeňme o co Vám jde – chcete prodat rozumně rychle, dobře, bezpečně a za nejvyšší možnou cenu. Pojďme na to takhle:

 1. Potkáme se spolu osobně – u Vás doma, u mě v kanceláři, anebo v příjemné kavárně – volba je na Vás a kafe platím já :-). Během nescelé hodinky si pozorně vyslechnu Vaše potřeby: co prodáváte, proč prodáváte, jakou máte představu o ceně, zda prodáváte nemovitost z dědictví, nepotřebnou chatu, či chalupu, anebo se jedná o vlastní bydlení a potřebujete prodej sladit například s nákupem nové nemovitosti.
 2. V článku MOJE MAKLÉŘINA na tomto webu popisuji způsob mé práce. Rád Vám vysvětlím případné dotazy nejen k home stagingu, fotografování, natáčení, pořízení 360°-ti stupňové prezentace, 3D skenu nemovitosti a nalétání nemovitosti dronem, ale i k správné a cílené prezentaci a inzerci Vaší nemovitosti.
 3. Z mého webu přesně víte, že naše spolupráce se bude odvíjet na základě písemné exkluzivní smlouvy. Návrh smlouvy Vám zašlu v elektronické podobě, abyste přesně a podrobně věděli, k čemu se společně zavazujeme. Jsem připraven Vám vše podrobně vysvětlit a akceptovat případné návrhy na úpravu smluvního vztahu. Poté si domluvíme, kdy se sejdeme k podpisu smlouvy o zprostředkování.

Podpisem smlouvy jsme stvrdili svou spolupráci. Co nás čeká dál?

Žijeme v jedenadvacátém století a tak máme možnost nemovitost prezentovat tak, aby zaujala, aby byla nabídnuta se všemi klady i zápory. Ano, i se zápory. Proč skrývat drobné vady, které se objeví prakticky u každé nemovitosti, dokonce i u novostavby. Jde o to vybudovat s kupujícím solidní, důvěryhodný vztah. Vy mu nabízíte SVOU nemovitost, on Vám za ní předává SVOJE peníze. Nový občanský zákoník dává kupujícímu možnost uplatnit skryté vady po dobu pěti let. A co že je a co není skrytá vada? Rozumíte tomu? Víte, jak se s případnou skrytou vadou a jejím uplatněním vypořádat? Já ano - a proto Vám, jako nezbytnou součást realitního a právního servisu, nabízím maximální ochranu a bezpečnost prodeje - bez následných nemilých překvapení.

Tak jak tedy na to?

1. Zjistime současný právní stav!

Osobní vlastnictví a vlastnictví družstevní mají svá specifika. Pro prodej je nutné připravit písemné podklady, shromáždit nabývací tituly (kupní smlouvu, darovací smlouvu, usnesení o dědictví, dohodu o převodu družstevního podílu) zjistit případná omezení vlastnického práva (zástavní práva, věcná břemena, ale i specifikace spoluvlastnictví...) a vyhnout se případným potížím. Víte jak se vypořádat s věcným břemenem, zástavním právem a jak vyřešit spoluvlastnictví? Já ano, pojďme tedy do toho společně.

2. Uklidíme!

Jistě to znáte: "oko kupuje". Kupující chce nemovitost vidět jako tu SVOJÍ vysněnou, uklizenou, odosobněnou. Moderně se tato metoda nazývá HOME STAGING - příprava nemovitosti na prodej. Rozhodně doporučuji nepodceňovat. Víte, jak na to? Já ano, rád Vám s ním pomůžu :-)

3. Příprava prezentace.

Během nějakých dvou hodinek (záleží na rozsáhlosti nemovitosti) připravíme prezentaci tak, aby o nemovitosti vypověděla co nejvíce.

LETECKÉ ZÁBĚRY DRONEM - zájemce chce vidět nejen nemovitost, ale i okolí. Zajímá ho kde si budou hrát jeho děti, kde bude venčit domácího mazlíčka, kam si půjde zasportovat. Chce vidět, kde je nejbližší les, kudy teče řeka, kde najde nejbližší koupaliště. A tak ho pomocí dronu "vyneseme" do výšky a nabídneme mu pohledy, jakoby se nad Vaší nemovitostí prolétl v letadle. Věřte mi - Vaši nemovitost si zamiluje :-)

FOTOGRAFIE - profesionálním fotoaparátem se širokoúhlým objektivem vše pečlivě nafotíme a na závěr vybereme ty nejlepší záběry.

VIDEOPROHLÍDKA - kamerou se stabilizátorem pořídíme profesionální záběry, kterým se ve studiu dostane finální podoby s dynamickým střihem, titulky a ozvučením. 

PŮDORYS S 360°FOTOGRAFIEMI - v každé místnosti "pouze" jedna fotografie třistašedesátkovým foťákem, ale na monitoru pak vidíte byt jako na dlani - jako byste stáli uprostřed místnosti, točili se na podpatku a při tom vidíte v potřebných detailech stěny, strop, podlahu i výhled z okna. Při tom máte možnost přecházet z jedné místnosti do druhé a prohlížet, prohlížet, prohlížet.

SD sken nemovitosti - prosím, promiňte mi ten výraz, ale to je absolutní "prda". Velmi sofistikovaným zařízením nasnímáme Vaši nemovitost místnost po místnosti, přidáme zahradu, předzahrádku, dílnu, garáž, ale na chalupě i stodolu, chlívky a sklípek... Výstupem je 3D model Vaší nemovitosti s panoramatickou videoprohlídkou. Zájemce má pak na displeji Vaši nemovitost jako "domeček pro panenky, který si prohlíží ze všech stran, zespodu ze shora, z boku, v řezu, k tomu ho prochází místnost po místnosti a aby si to užil úplně dokonale, nasadíme mu panoramatické brýle a to už je procházka po domě skutečně jako v reálu. Ale pozor - ne u Vás v domě, ale u mě v kanceláři, anebo v pohodlí jeho obývacího pokoje. Neptám se Vás, jestli to umíte a dokážete. Zatím to nenabízí ani notná část realitních zprostředkovatelů - já ano :-)

Tak co myslíte? Zvládnete pořízení takových podkladů s foťákem ve Vašem mobilu? Nebo si budete kupovat novou zrcadlovku, kameru, panoramatický foťák, dron, či skener nemovitostí? Nechte to na mě - to všechno pro Vás mám :-)

 

A jde se inzerovat!

Z výše uvedených podkladů zpracujeme ty nejkvalitnější fotografie, ve studiu se nastříháme, ozvučíme a otitulkujeme video, zpracujeme půdorys nemovitosti s 360° fotografiemi, obdržíme 3D sken nemovitosti.  To vše samozřejmě exportujeme na nejnavštěvovanější realitní portály. Ale to samotné už dnes nestačí - každé nemovitosti vytvářím vlastní webovou stránku a tu pak bleskově a cílené šířím pomocí sociálních sítí. Využívám facebook, you.tube, instagram, twitter, lindkedln. Máte na to čas? Já ano :-) 

Připravujeme osobní prohlídku nemovitosti.

Pro prodej nemovitosti jsme udělali vše. Zájemce vidí nemovitost v nejmenších detailech. Nabídkou jsme zacílili na přesný okruh zájemců, kteří už půjdou na osobní prohlídku s přesnou představou. Kvalitní prezentací nemovitosti eliminujeme "čumily", kteří by stejně na závěr stejně řekli: "... jé, já si to představoval jinááák".  To jsou ti "realitní turisti", "zloději času"... Rozpoznáte je? Já ano - ještě před osobní prohlídkou zájemce "vyzpovídám" zeptám se na jejich osobní potřeby, motiv, proč chtějí právě Vaší nemovitost kupovat, proberu s nimi jejich možnosti financování koupě a případných oprav. Proč? Abych Vám ušetřil čas. Vím, že není příjemné nechat si chodit po nemovitosti lidi, kteří se přišli "jenom podívat". Nebo snad chcete zbytečně ztrácet čas, který byste mohli strávit se svými blízkými? Já Vám ho ušetřím :-)

Sladká věta - "... my to chceme"

Skvělé - zájemcům se nemovitost líbí. Začíná právní maraton: prověření a doložení právního stavu nemovitosti, rezervační smlouva, předání potřebných podkladů bance, smlouva o smlouvě budoucí, příprava podkladů pro znalce banky, úvěrová smlouva, zástavní smlouva, kupní smlouva, smlouva o úschově peněz, zápis vkladu zástavního práva, čerpání kupní ceny do úschovy, vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí, předání nemovitosti, smluvní převody dodávky médií do nemovitosti, čerpání kupní ceny z úschovy, daňové přiznání...

Při tom všem čelíte časovému presu, liknavosti úředníků, potýkáte se s psychologickými aspekty prodeje, kdy si střídavě procházíte stavy euforie a naprostého zmaru... Zvládnete to sami? Máte na to čas a energii? Já ano :-)

TAK UŽ NEVÁHEJTE A CINKNĚTE MI, SPOLU TO ZVLÁDNEME :-)

VOLEJTE kdykoliv - 603 236 139

100117_portret_9911  

 

TOP nabídka

Celá nabídka

Kontakt

REALITY HORŇÁK s.r.o.

Ivan Horňák

Realitní specialista pro jižní Čechy

 - 1. makléř s dronem

- držitel povolení k provádění leteckých prací ÚCL

Adresa

Náměstí Míru 38, Týn nad Vltavou


Kontaktní formulář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Virtuální prohlídka - 3D sken

Dovoluji si Vám představit dosud nejmodernější způsob prezentace nemovitostí. Je jím 3D sken nemovitosti Matterport. S jeho pomocí budu Vaši nemovitost prezentovat tak, aby kupující získali naprosto přesnou představu o tom, jak dům vypadá, jak je členěný, kolik má podlaží, jednotlivých místností...

Zájemci o nemovitost si tak s Vaším domem pohrávají jako s domečkem pro panenky - virtuálně so ho prohlížejí ze všech stran, nahlížejí dovnitř přes "skleněné stěny, procházejí si všemi místnostmi, vídí půdorysy, řezy, zařízení...

Je to dokonalé :-)

3D sken nemovitosti pořizuji prakticky ke každé inzerované nemovitosti.

Klikněte na fotografii nemovitosti a pokochejte se :-)

DJI_0280_1

Rekreační chalupa v Černovicích

DJI_0303

Rodinný dům v Temelíně

DJI_0192_1

Byt 3+1 v Písku

 

 

 

 

Nejnovější články

Všechny články

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení