Blatec u Bechyně

 

vesnický rodinný dům

s uzavřeným dvorem, stodolou a zahradou

 

PRODÁNO

 

1.000.000,- Kč

Popis nemovitosti

Dovoluji si Vám exkluzivně nabídnout vesnický domek s uzavřeným dvorkem, stodolou a zahradou v malé jihočeské vísce Blatec (u Bechyně).
Obytná část nabízeného souboru nemovitostí sestává ze dvou domků, propojených průjezdem. První domek (levá část) sestává z místností vstupu (1,89 x 2,14 = 4,07 m2), obytné kuchyně (4,96 x 5,10 = 25,30 m2), pokoje (3,21 x 5,08 = 16,30 m2) a koupelny se záchodem (3,11 x 1,63 = 5,09 m2). Druhý domek (pravá část) nabízí dispozici z místností vstupu (1,71 x 2,44 = 4,95 m2), pokoje (3,06 x 2,63 = 8,08 m2) a druhého pokoje (3,97 x 5,10 = 20,28 m2).
Nabízený rodinný dům je vystavěn na vlastní stavební parcele o výměře 761 m2 a tato parcela je dále zastavěna budovou stodoly. Na stavební parcelu navazuje zahrada o výměře 359 m2.
Rodinný dům je napojen na dodávku elektřiny, vodou je zásobován z obecní studny pomocí domácí vodárny a odkanalizován je do vybírací jímky. K domu je nově přivedena přípojka obecního vodovodu, přímo do domku není zavedena. Domky jsou vytápěny lokálními spotřebiči na tuhá paliva.
Vesnický rodinný domek je v dobrém, v posledních letech méně udržovaném stavu. Pro rekreační účely je využitelný prakticky okamžitě, pakliže byste uvažovali o využití domku k trvalému bydlení, je potřeba počítat s rekonstrukcí. Pro trvalé bydlení je dále nutné počítat jen se základní dopravní obslužností.
Nespornou výhodou je umístění v malé, klidné, jihočeské vísce s nádhernou okolní přírodou. Vlastnická práva k nabízeným nemovitostem nejsou nikým a ničím omezena, předání může proběhnout okamžitě. PENB – G – mimořádně nehospodárná stavba (odpovídá původnímu stavu).
Další důležité informace k obc: Kamene v polích téměř není a nebo jest ho velmi málo. Vody zde bývá též nedostatek. Na návsi jest několik studen mělkých pro vrchní vodu a za vsí jest několik hlubánek, jež sice vodu mají stále, ale nedostačují. Obecní studna u kovárny jest podle doslechu 14 sáhů hluboká, vody je v ní dosti, ale odebírá se jen v největší nouzi. Za parných let vyschnou zde vrchní prameny, jež dodávají sem vodu a obyvatelstvo jest nuceno jezditi pro vodu voznicemi do Nové Vsi, do Blatce, nebo až do Rožberského rybníka. V roce 1921 kopal rolník Jan Molík číslo popisné 8. na své zahradě studnu. Vykopal 11 m do hloubky, 7 m dal vrtati, vody však nedostal.
Dne 3.října 1929 ve čtvrtek, asi v 11,30 hodin dopolední vypukl u Blažků č.p.12 při paromlácení obilí ( parní mlátička lihovarnického družstva v Březnici ) požár, jenž jsa podporován obrovským západním větrem, rozšířil se v okamžiku po celém stavení, stodole a kolnách. V témž okamžiku přeletěl oheň k Noskovům č.p.9. a 10., k Josefu Rypáčkovi č.p. 8. a na stoh slámy Jana Rypáčka č.p.5., jenž byl hodně daleko za stodolou. Vše bylo hned v jednom velikém plameni. U Blažků shořely všechny budovy mimo špýchar, všechny zásoby obilí, píce, slámy, všechny vozy, stroje ( žací stroj, secí, pohrabáč, motor el., mlátička ), parní mlátička s lisem… K požáru dostavili se mimo místní sbor ještě tyto sbory hasičské se stříkačkami: ze Březnice, z Hodonic, ze Sudoměřic, z Komárova, ze Svinků, z Vlastiboře, z Klečat a hasiči z Bechyně bez stříkačky. V následující dny přicházelo a přijíždělo do Hodětína obrovské množství lidu se podívati na následky požáru, poněvadž do daleka byl požár viděn a byla domněnka, že vyhořela celá ves. V neděli dne 6. října projelo naší vesnicí tolik aut, kol a motocyklů, že jich tu nebylo tolik za všechna minulá léta. Škoda počítá se na 790 tisíc Kč.
Za rok 1931 se vypilo v obci 154 hl piva, představující obnos 40000,- Kč.

Videoprohlídka

Fotogalerie

Půdorys s virtuální prohlídkou

so_pudorys_10

Kontakt

Ivan Horňák

realitní specialista pro jižní Čechy

1. makléř s dronem

tel: 603 236 139

Kdo jsem: ZDE / Reference klientů: ZDE

e-mail: reality@realityhornak.cz

http://www.realityhornak.cz

Prodáváte svou nemovitost?

Rád Vám s prodejem pomůžu :-)

Prodává nemovitost někdo z Vašich přátel,

příbuzných, či známých?

Pošlete mu odkaz na mé webové stránky:

http://www.realityhornak.cz

Kontaktní formulář