Pro prodávající

Uvažujete o prodeji své nemovitosti? Nevíte kde a jak začít, řešíte, zda prodávat sami, anebo přes realitku? Nejste si jisti právním stavem nemovitosti, nedokážete stanovit její cenu? Nemáte ponětí o tom, co je zapotřebí připravit před prodejem a co následuje po prodeji? Netušíte jak vlastně všechno probíhá?

Mám pro Vás tedy první radu - zalijte si dobrý kafčo a pojďme to probrat.

Prodej nemovitostí, ale i např. převod členského podílu v bytovém družstvu, je velmi složitou a komplikovanou činností. Nový občanský zákoník zcela jednoznačně vyjmenovává povinnosti účastníků smluvního vztahu, ale je k tomu  zapotřebí i celé řady dalších povinností, které v textu zákonů nenajdete. A v tak složitém vztahu, kterým je převod vlastnického práva, případně členského podílu, úhrada a výplata kupní ceny, daňové následnosti atp., můžete narazit na mnohá úskalí, která Vás v lepším případě notně potrápí, ale v tom horším případě jsou způsobilá připravit Vás o nemovitost i o peníze.

Pakliže čtete tyto řádky, asi už máte jasno v tom, že jedinou správnou cestou je spolupráce s realitním profesionálem. Zcela správně jste zavrhli možnost samoprodeje na různých bazoších a bezrealitkách. Buďto je to tím, že jste prostě chytří (upřímně gratuluji), anebo jste si prošli peklem samoprodeje, kdy Vám na základě Vámi podaného soukromého inzerátu volají makléři, makléřky a spekulanti :-(

Tak tedy k věci – jak vlastně vypadá spolupráce s realitním profesionálem?

V úvodu si znovu připomeňme o co Vám jde – chcete prodat rozumně rychle, dobře, bezpečně a za nejvyšší možnou cenu. Pojďme na to takhle:

  1. Potkáme se spolu osobně – u Vás doma, u mě v kanceláři, anebo v příjemné kavárně – volba je na Vás a kafe platím já :-). Během nescelé hodinky si pozorně vyslechnu Vaše potřeby: co prodáváte, proč prodáváte, jakou máte představu o ceně, zda prodáváte nemovitost z dědictví, nepotřebnou chatu, či chalupu, anebo se jedná o vlastní bydlení a potřebujete prodej sladit například s nákupem nové nemovitosti.
  2. V článku MOJE MAKLÉŘINA na tomto webu popisuji způsob mé práce. Rád Vám vysvětlím případné dotazy nejen k home stagingu, fotografování, natáčení, pořízení 360°-ti stupňové prezentace, 3D skenu nemovitosti a nalétání nemovitosti dronem, ale i k správné a cílené prezentaci a inzerci Vaší nemovitosti.
  3. Z mého webu přesně víte, že naše spolupráce se bude odvíjet na základě písemné exkluzivní smlouvy. Návrh smlouvy Vám zašlu v elektronické podobě, abyste přesně a podrobně věděli, k čemu se společně zavazujeme. Jsem připraven Vám vše podrobně vysvětlit a akceptovat případné návrhy na úpravu smluvního vztahu. Poté si domluvíme, kdy se sejdeme k podpisu smlouvy o zprostředkování.

Podpisem smlouvy jsme stvrdili svou spolupráci. Co nás čeká dál?

Žijeme v jedenadvacátém století a tak máme možnost nemovitost prezentovat tak, aby zaujala, aby byla nabídnuta se všemi klady i zápory. Ano, i se zápory. Proč skrývat drobné vady, které se objeví prakticky u každé nemovitosti, dokonce i u novostavby. Jde o to vybudovat s kupujícím solidní, důvěryhodný vztah. Vy mu nabízíte SVOU nemovitost, on Vám za ní předává SVOJE peníze. Nový občanský zákoník dává kupujícímu možnost uplatnit skryté vady po dobu pěti let. A co že je a co není skrytá vada? Rozumíte tomu? Víte, jak se s případnou skrytou vadou a jejím uplatněním vypořádat? Já ano - a proto Vám, jako nezbytnou součást realitního a právního servisu, nabízím maximální ochranu a bezpečnost prodeje - bez následných nemilých překvapení.

Tak jak tedy na to?

1. Zjistime současný právní stav!

Osobní vlastnictví a vlastnictví družstevní mají svá specifika. Pro prodej je nutné připravit písemné podklady, shromáždit nabývací tituly (kupní smlouvu, darovací smlouvu, usnesení o dědictví, dohodu o převodu družstevního podílu) zjistit případná omezení vlastnického práva (zástavní práva, věcná břemena, ale i specifikace spoluvlastnictví...) a vyhnout se případným potížím. Víte jak se vypořádat s věcným břemenem, zástavním právem a jak vyřešit spoluvlastnictví? Já ano, pojďme tedy do toho společně.

2. Uklidíme!

Jistě to znáte: "oko kupuje". Kupující chce nemovitost vidět jako tu SVOJÍ vysněnou, uklizenou, odosobněnou. Moderně se tato metoda nazývá HOME STAGING - příprava nemovitosti na prodej. Rozhodně doporučuji nepodceňovat. Víte, jak na to? Já ano, rád Vám s ním pomůžu :-)

3. Příprava prezentace.

Během nějakých dvou hodinek (záleží na rozsáhlosti nemovitosti) připravíme prezentaci tak, aby o nemovitosti vypověděla co nejvíce.

LETECKÉ ZÁBĚRY DRONEM - zájemce chce vidět nejen nemovitost, ale i okolí. Zajímá ho kde si budou hrát jeho děti, kde bude venčit domácího mazlíčka, kam si půjde zasportovat. Chce vidět, kde je nejbližší les, kudy teče řeka, kde najde nejbližší koupaliště. A tak ho pomocí dronu "vyneseme" do výšky a nabídneme mu pohledy, jakoby se nad Vaší nemovitostí prolétl v letadle. Věřte mi - Vaši nemovitost si zamiluje :-)

FOTOGRAFIE - profesionálním fotoaparátem se širokoúhlým objektivem vše pečlivě nafotíme a na závěr vybereme ty nejlepší záběry.

VIDEOPROHLÍDKA - kamerou se stabilizátorem pořídíme profesionální záběry, kterým se ve studiu dostane finální podoby s dynamickým střihem, titulky a ozvučením. 

PŮDORYS S 360°FOTOGRAFIEMI - v každé místnosti "pouze" jedna fotografie třistašedesátkovým foťákem, ale na monitoru pak vidíte byt jako na dlani - jako byste stáli uprostřed místnosti, točili se na podpatku a při tom vidíte v potřebných detailech stěny, strop, podlahu i výhled z okna. Při tom máte možnost přecházet z jedné místnosti do druhé a prohlížet, prohlížet, prohlížet.

SD sken nemovitosti - prosím, promiňte mi ten výraz, ale to je absolutní "prda". Velmi sofistikovaným zařízením nasnímáme Vaši nemovitost místnost po místnosti, přidáme zahradu, předzahrádku, dílnu, garáž, ale na chalupě i stodolu, chlívky a sklípek... Výstupem je 3D model Vaší nemovitosti s panoramatickou videoprohlídkou. Zájemce má pak na displeji Vaši nemovitost jako "domeček pro panenky, který si prohlíží ze všech stran, zespodu ze shora, z boku, v řezu, k tomu ho prochází místnost po místnosti a aby si to užil úplně dokonale, nasadíme mu panoramatické brýle a to už je procházka po domě skutečně jako v reálu. Ale pozor - ne u Vás v domě, ale u mě v kanceláři, anebo v pohodlí jeho obývacího pokoje. Neptám se Vás, jestli to umíte a dokážete. Zatím to nenabízí ani notná část realitních zprostředkovatelů - já ano :-)

Tak co myslíte? Zvládnete pořízení takových podkladů s foťákem ve Vašem mobilu? Nebo si budete kupovat novou zrcadlovku, kameru, panoramatický foťák, dron, či skener nemovitostí? Nechte to na mě - to všechno pro Vás mám :-)

 

A jde se inzerovat!

Z výše uvedených podkladů zpracujeme ty nejkvalitnější fotografie, ve studiu se nastříháme, ozvučíme a otitulkujeme video, zpracujeme půdorys nemovitosti s 360° fotografiemi, obdržíme 3D sken nemovitosti.  To vše samozřejmě exportujeme na nejnavštěvovanější realitní portály. Ale to samotné už dnes nestačí - každé nemovitosti vytvářím vlastní webovou stránku a tu pak bleskově a cílené šířím pomocí sociálních sítí. Využívám facebook, you.tube, instagram, twitter, lindkedln. Máte na to čas? Já ano :-) 

Připravujeme osobní prohlídku nemovitosti.

Pro prodej nemovitosti jsme udělali vše. Zájemce vidí nemovitost v nejmenších detailech. Nabídkou jsme zacílili na přesný okruh zájemců, kteří už půjdou na osobní prohlídku s přesnou představou. Kvalitní prezentací nemovitosti eliminujeme "čumily", kteří by stejně na závěr stejně řekli: "... jé, já si to představoval jinááák".  To jsou ti "realitní turisti", "zloději času"... Rozpoznáte je? Já ano - ještě před osobní prohlídkou zájemce "vyzpovídám" zeptám se na jejich osobní potřeby, motiv, proč chtějí právě Vaší nemovitost kupovat, proberu s nimi jejich možnosti financování koupě a případných oprav. Proč? Abych Vám ušetřil čas. Vím, že není příjemné nechat si chodit po nemovitosti lidi, kteří se přišli "jenom podívat". Nebo snad chcete zbytečně ztrácet čas, který byste mohli strávit se svými blízkými? Já Vám ho ušetřím :-)

Sladká věta - "... my to chceme"

Skvělé - zájemcům se nemovitost líbí. Začíná právní maraton: prověření a doložení právního stavu nemovitosti, rezervační smlouva, předání potřebných podkladů bance, smlouva o smlouvě budoucí, příprava podkladů pro znalce banky, úvěrová smlouva, zástavní smlouva, kupní smlouva, smlouva o úschově peněz, zápis vkladu zástavního práva, čerpání kupní ceny do úschovy, vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí, předání nemovitosti, smluvní převody dodávky médií do nemovitosti, čerpání kupní ceny z úschovy, daňové přiznání...

Při tom všem čelíte časovému presu, liknavosti úředníků, potýkáte se s psychologickými aspekty prodeje, kdy si střídavě procházíte stavy euforie a naprostého zmaru... Zvládnete to sami? Máte na to čas a energii? Já ano :-)

TAK UŽ NEVÁHEJTE A CINKNĚTE MI, SPOLU TO ZVLÁDNEME :-)

VOLEJTE kdykoliv - 603 236 139

100117_portret_9911