Ceny za pronájem bytu rostou. Víme, kde hledat.

Ceny za pronájem bytu rostou. Víme, kde hledat.

Pokud sháníte nějaký byt k pronájmu, máte několik možností, jak hledat. Můžete tzv. “rozhodit sítě” po známých, což mnohdy bývá nejlepší, a zároveň nejvýhodnější varianta. Nebo oslovíte realitní kanceláře, které vám mohou doporučit byt dle vašich preferencí, ovšem je potřeba počítat s vyššími náklady, kvůli provizi. Jestliže máte volný čas a chuť, můžete si také projít nejrůznější webové stránky s inzercí realit a oslovovat vybrané inzerenty sami. Každý z uvedených způsobů má samozřejmě svá pro a proti.

Byt od známého

Sehnat si byt přes své známé je jedna z nejlepších možností, a to pro obě strany. Pronajímatel získá nájemníka, který pro něj nebude až tak cizí. Buďto se již znají osobně, nebo na sebe mohou získat doporučení od někoho, kdo zúčastněné osoby zná. Je zde daleko větší šance, že nebudou problémy s placením, popřípadě ničením vybavení bytu.

I kdybyste si však pronajímali byt od svého nejlepšího kamaráda, vždy je lepší sepsat řádnou smlouvu. Nikdy nevíte, co se stane v budoucnu a spoustu lidí už doplatilo na to, že smlouvu nepodepsali.

Realitní kanceláře

Pokud nemáte kontakty, které by vás dovedli k vytouženému bytu, můžete využít služeb realitních kanceláří. Ty se věnují zprostředkování služeb pronajímatele, popřípadě prodejce domu / bytu mezi majitelem a zájemcem.

Dostanete se tak i k nabídkám, ke kterým byste se jinak jen těžko dostávali. Musíte však počítat s tím, že si realitka vezme provizi za zprostředkování. A to mnohdy ve výši až dvou měsíčních nájmů.

Inzertní weby

Další možností je vyhledávání nemovitostí nebo bytů na inzertních serverech, kde inzerují přímo majitelé. Vyhnete se tak provizi realitní kanceláři. Vše si však musíte zařídit a ohlídat sami. Rozhodně doporučuji nespoléhat pouze na fotografie na internetu, ale byt si pořádně (klidně i několikrát) prohlédnout. Mnohdy je realita diametrálně odlišná od skutečnosti.

Ivan Horňák
Autor: Ivan Horňák

 

Přeji Vám hezký a dobrý den.

Vítám Vás na webových stránkách REALITY HORŇÁK. Jmenuji se Ivan Horňák, jsem realitní makléř a majitel realitní kanceláře REALITY HORŇÁK. Specializuji na prodej objektů k bydlení a rekreaci na jihu Čech, ale úspěšně jsem prodal desítky nemovitosti i v Praze, ve středních Čechách, na Vysočině a na Plzeňsku.

Podnikám od roku 1996, svou vlastní realitní kancelář jsem založil v březnu roku 2003. Mojí profesí je stavařina - jsem autorizovaným stavitelem pro pozemní stavby a autorizovaným technikem pro požární bezpečnost staveb s platným osvědčením České komory autorizovaných inženýrů a techniků. Jsem držitelem koncese pro tržní oceňování nemovitostí. 

Práce v realitách mě neskutečně baví a naplňuje. Fascinují mě moderní technologie, jejichž prostřednictvím nemovitosti nabízím. Ke každé nemovitosti pořizuji profesionální fotografie, natáčím videoprohlídky, vytvářím home staging (příprava nemovitosti na prodej), vytvářím schématické půdorysy s 360° - panoramatickou fotografickou prezentací a 3D scan prodávané nemovitosti. Abych prodávanou nemovitost představil i ve vztahu k okolí, pořizuji profesionální letecké záběry z dronu. Jsem prvním realitním makléřem v regionu, který úspěšně složil zkoušky u Úřadu pro civilní letectví ČR - jsem řádně registrovaným pilotem kvadrokoptéry, s povolením k provádění leteckých prací.

Chcete rychle, dobře, bezpečně a za nejvyšší možnou cenu prodat svou nemovitost? Chcete, aby byla prezentována těmi nejmodernějšími technologiemi? Chcete, aby Vaše nemovitost měla vlastní stránku a byla na sociálních sítích šířena rychlostí blesku se zaměřením na tu správnou cílovou skupinu zájemců?

Neváhejte a cinkněte mi. Pojďme si posedět u dobré kávy a při nezávazném rozhovoru probrat možnosti prodeje Vaší nemovitosti. 

Kávu samozřejmě platím já, těším se na Vás :-)

Ivan Horňák