0bchodníci, spekulanti, šmejdi? Jak je to s výkupem nemovitostí?

0bchodníci, spekulanti, šmejdi? Jak je to s výkupem nemovitostí?

Ano, může se to stát… Najednou se Vy, anebo někdo z Vašich blízkých dostane do situace, že „POTŘEBUJE RYCHLE“ prodat svou nemovitost. Důvodem může být cokoli - zadlužení, hrozící exekuce, nemoc v rodině, anebo jenom potřeba „rychlých“ peněz na nákup jiné nemovitosti, anebo vysněného auta…

Určitě už jste narazili na inzeráty, či lístečky ve schránce: „vykoupíme Vaši nemovitost, peníze ihned, na ruku, do 2 dnů, do týdne, až 120% reálné tržní hodnoty….“

Má to smysl? Vyplatí se to? Neprodělám?

Nemá, nevyplatí, proděláte...

Nemovitost od Vás nikdy a nikdo nevykoupí za reálnou tržní cenu. Budete totiž jednat s obchodníkem, který nemovitost vykoupí a následně prodá. Při tom musí řešit daňovou zátěž, s výkupem nemovitosti spojenou, a nakonec prodat se ziskem – jinak by to přeci nedělal…

Z výkupu nemovitosti nikdy neutržíte tolik, za kolik byste reálně prodali v případě běžného obchodu. Obchodník Vám nabídne maximálně 70% z „tržního odhadu“, ale už samotné tržní ocenění Vaší nemovitosti často „podsekne“ oproti reálu na cca 90% ceny nemovitosti v místě a čase obvyklé…

Ani v případě výkupu nemovitostí se nevyhnete určité časové náročnosti: sestavení smluvního vztahu, čas pro Vaše vyjádření (návrh kupní smlouvy by Vám měl určitě poskytnout předem, nejlépe v elektronické podobě, abyste měli čas na kontrolu, připomínky, návrhy doplnění). A pak je tu proces vkladového řízení na katastru nemovitostí. Katastrální úřad nesmí v prvních dvaceti dnech od podání návrhu na vklad vlastnického práva vklad provést, je to dáno zákonem.Takže vidina „rychlých peněz“ rozhodně není reálná.

Netvrdím, že nejsou společnosti, které vykupují nemovitosti solidně (vždy ale pod cenou). Na „trhu“ jsou však dravci, kteří Vás můžou dostat do situace, kdy zůstanete bez nemovitosti i bez peněz.Bohužel, děje se to…

 A jak z toho ven?

První rada: nikdy se nenechat vmanipulovat do situace, kdy „musíte rychle prodat“. I v případě zadlužení nemovitosti prakticky nikdy nehrozí, že byste přišli o střechu nad hlavou během pár dní. Je třeba jednat, přebírat poštu, reagovat, komunikovat a NECHAT SI PORADIT.

Druhá rada: dostanete-li se do nepříjemné situace, jednejte. Nestyďte se přiznat (především sami sobě), že jste někde udělali chybu – život je o chybách, chyby se dělají. A když se udělají, MUSÍ se napravit.

Třetí rada: zavolejte mi.V minulosti jsem už mnoha klientům pomohl – jednali jsme s věřiteli, finančními úřady, exekutory a ve většině případů jsme nebezpečí „rychlého prodeje“ odvrátili a nemovitosti prodali v běžném obchodním režimu – i když pod kuratelou věřitele, úřadu, či exekutora… Domluvíme se s nimi na společném postupu a Vaše nemovitosti prodáme.

Jde o to, nemovitost správně a reálně ocenit, aby prodej proběhl rozumně rychle, dobře, bezpečně a za skutečně reálnou cenu. Nemovitost spolu nabídneme s užitím té správné prezentace – profesionálních fotografií, videoprohlídky s náhledy z dronu, pořídíme 3D sken nemovitosti, zpracujeme pro nemovitost vlastní webovou stránku a budeme jí nabízet na sociálních sítích – sdílením, cílenou reklamou…

A poslední rada na závěr: věřte, že rozhodně není nutné přicházet o stovky tisíc „rychlým prodejem“, či neuváženým „výkupem nemovitostí“.

Každý krok při prodeji své nemovitosti tedy pečlivě zvažte, nebojte se ptát, zjišťovat... Nepodceňte důležitý a poměrně drahý obchod vašeho života.

Foto-23

Ivan Horňák

realitní specialista pro jižní Čechy

1. makléř s dronem

tel: 603 236 139

Kdo jsem: ZDE / Reference klientů: ZDE

e-mail: reality@realityhornak.cz

http://www.realityhornak.cz

Prodáváte svou nemovitost?

Rád Vám s prodejem pomůžu :-)

Prodává nemovitost někdo z Vašich přátel, 

příbuzných, či známých?

Pošlete mu odkaz na mé webové stránky: 

http://www.realityhornak.cz

 

Ivan Horňák
Autor: Ivan Horňák

 

Přeji Vám hezký a dobrý den.

Jmenuji se Ivan Horňák, jsem realitní makléř a majitel realitní kanceláře REALITY HORŇÁK. Specializuji na prodej objektů k bydlení a rekreaci na jihu Čech, ale úspěšně jsem prodal desítky nemovitosti i v Praze, ve středních Čechách, na Vysočině a na Plzeňsku.

Podnikám od roku 1996, svou vlastní realitní kancelář jsem založil v březnu roku 2003. Mojí profesí je stavařina - jsem autorizovaným stavitelem pro pozemní stavby a autorizovaným technikem pro požární bezpečnost staveb s platným osvědčením České komory autorizovaných inženýrů a techniků. Jsem držitelem koncese pro tržní oceňování nemovitostí. 

Práce v realitách je pro mě zároveň i koníčkem. Fascinují mě moderní technologie, jejich prostřednictvím nabízím prodávané nemovitosti. Ke každé nabídce pořizuji profesionální fotografie, natáčím videoprohlídky, vytvářím home staging (příprava nemovitosti na prodej), vytvářím schématické půdorysy s 360° - panoramatickou fotografickou prezentací a 3D scan prodávané nemovitosti. Abych prodávanou nemovitost představil i ve vztahu k okolí, pořizuji profesionální letecké záběry z dronu. Jsem prvním realitním makléřem v regionu, který úspěšně složil zkoušky u Úřadu pro civilní letectví ČR - jsem řádně registrovaným pilotem kvadrokoptéry, s povolením k provádění leteckých prací.

Chcete rychle, dobře, bezpečně a za nejvyšší možnou cenu prodat svou nemovitost? Chcete, aby byla prezentována těmi nejmodernějšími technologiemi? Chcete, aby Vaše nemovitost měla vlastní stránku a byla na sociálních sítích šířena rychlostí blesku se zaměřením na tu správnou cílovou skupinu zájemců?

Neváhejte a cinkněte mi. Pojďme si posedět u dobré kávy a pohovořit o prodeji Vaší nemovitosti. 

Těším se na Vás :-)

Ivan Horňák